Historie pardubického letiště

O stránkách

Tento web jsem začal dávat dohromady zhruba od března roku 2006. Impulsem byl můj jiný koníček - plastikové modelářství. Chtěl jsem začít stavět modely letadel působících z pardubického letiště a sehnat ucelenější podklady o tom, které letecké útvary tu kdy působily, bylo víceméně nemožné.

Tyto stránky si nekladou nikterak přehnané nároky na kompletnost a absolutní dokonalost, to není ani v mých silách. Rád bych jen, aby případným zájemcům o historii pardubického letiště daly alespoň základní přehled o tom, které vojenské jednotky se tu vyskytovaly (našich i těch okupačních). Postupem času bych rád na web dal i informace o jiných méně známých jednotkách naší prvorepublikové i poválečné armády v posádce Pardubice.

V tomto směru bych Vás všechny, které tyto stránky zaujaly, a kdo máte doma materiály, kterými bych mohl některé kapitoly historie letiště rozšířit, zdali byste se o tyto materiály se mnou nepodělili - jde mi o o starší novinové články, odkazy na literaturu i na jiné weby. Rád bych viděl starší fotografie letiště (před rokem 1989) a okolí, i letecké, nebo ostatní vojenské techniky. Vlastně všechno, co se týče se pardubického letiště nebo letecké a nebo vojenské historie Pardubic.
Zároveň bych na tomto místě chtěl poděkovat všem těm, kteří tak už učinili, nebo činí pravidelně. Zejména však Martinu Veverkovi ;-).

O autorovi

Jsem rodilý Pardubák, ročník 1975, toho času bydlím ve Svítkově kousek od letiště. Mimo historie pardubického letiště mě ještě baví simulátorové lítání a plastikové modelářství.

Pokud byste mě chtěli kontaktovat, můžete použít buď návštěvní knihu, nebo některý z kontaktů na mě:

ICQ 329-179-065 329-179-065, e-mail br435@seznam.czPoslední aktualizace:TOPlist